x
Üye Ol
Satış Sözleşmesi

Madde 1: Amaç
Aşağıda açıklanan genel satış koşulları, TESETTUR PARIS ve müşterisinin aşağıdaki malların satışı bağlamındaki hak ve yükümlülüklerini detaylandırmaktadır: elbise, pardesu, takim, ceket, trençkot, tulum, kombin, etek, tunik , bluz, gömlek, eşarp, şal, pantolon. Bu nedenle TESETTUR PARIS şirketi tarafından yapılan herhangi bir hizmet, alıcının bu genel satış koşullarını kayıtsız olarak kabul ettiği anlamına gelir.

Madde 2: Fiyat
Satılan malların fiyatları, siparişin alındığı gün yürürlükte olan fiyatlardır. Para birimi euro cinsindendir ve vergisiz hesaplanırlar. Sonuç olarak, KDV oranı ve sipariş gününde geçerli olan nakliye maliyetleri artacaktır. TESETTUR PARIS, fiyatlarını herhangi bir zamanda değiştirme hakkına sahiptir. Ancak, siparişin tescili sırasında belirtilen fiyatlarda sipariş edilen malların faturalandırılmasını taahhüt eder.

Madde 3: İndirimler ve kampanyalar
Önerilen fiyatlar, TESETTUR PARIS şirketinin sonuçlarını veya belirli hizmetlerin alıcısı tarafından varsayımını dikkate alarak vermesi gereken indirimleri ve kampanyalari içerir.
"İndirimli ve kampanyalı ürünlerde değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır. Satın aldığınız ürünlerde herhangi bir şekilde değişim veya iade yapılamamaktadır. Bu sebeple lütfen alışveriş yapmadan önce ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek satın alma işlemini gerçekleştiriniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.


Madde 4: İndirim
Erken ödeme durumunda indirim yapılmayacaktır.

Madde 5: Ödeme koşulları
Siparişler için ödeme yapılır: ya Banka kartıyla; ya Paypal tarafından.

Madde 6: Geç ödeme
Teslim alındığı gün teslim edilen malların tamamen veya kısmen ödenmemesi durumunda, alıcı TESETTUR PARIS'e yasal faiz oranının üç katına eşit bir gecikme cezası ödemek zorundadır. Kullanılan yasal faiz oranı, malların teslim edildiği gün yürürlükte olmasıdır. 1 Ocak 2015 itibarıyla yasal faiz oranı 6 ayda bir revize edilecektir (20 Ağustos 2014 tarihli 2014-947 sayılı Sipariş). Bu ceza, ödenmesi gereken kalan miktarın vergisi dahil olmak üzere hesaplanır ve önceden haber vermeksizin fiyatın sona erme tarihinden itibaren geçerlidir. Gecikme tazminatına ek olarak, ödeme tarihinde ödenmeyen depozito da dahil olmak üzere herhangi bir meblağ otomatik olarak tahsilat masrafları nedeniyle 40 euroluk toplu ödeme tazminatı ile sonuçlanır. Ticaret Kanunu'nun 441-6. Maddesi, 12. paragraf ve D. 441-5.4

Madde 7: İptal koşulu
"Geç ödeme" şartının uygulanmasını izleyen on beş gün içinde alıcı ödenmesi gereken meblağları ödememişse, satış otomatik olarak iptal edilir ve TESETTUR PARİS yararına zararlar.

Madde 8: Başlık maddesinin saklanması
TESETTUR PARIS, anapara ve aksesuarlarda tam fiyat ödenene kadar satılan malların mülkiyetini korur. Bu nedenle, alıcı bir alıcıya veya zorunlu tasfiyeye tabi ise, TESETTUR PARIS şirketi, toplu prosedür çerçevesinde, satılan ve ödenmemiş malları talep etme hakkını saklı tutar.

Madde 9: Teslim
Ödeme geçerli olduğunda teslimat yapılır; ya malların alıcıya doğrudan teslimi; ya alıcının dikkatine mağazada bir hüküm bildirimi göndererek; ya sipariş formunda alıcı tarafından belirtilen yerde. Siparişi kaydederken belirtilen teslimat süresi sadece bilgi amaçlıdır ve hiçbir şekilde garanti edilmez. Sonuç olarak, ürünlerin teslimatında makul bir gecikme, alıcının yararına yol açmayabilir: tazminat tazminatı; siparişin iptali. Nakliye riski tamamen alıcıya aittir. Nakliye sırasında malların eksik veya hasarlı olması durumunda, alıcı, söz konusu malları aldıktan sonra sipariŞ formunda gerekli tüm rezervasyonları yapmalıdır. Bu rezervasyonların teslimattan sonraki beş gün içinde AR mektubu ile yazılı olarak teyit edilmesi gerekmektedir.

Madde 10: Mücbir sebep
TESETTUR PARIS şirketinin sorumluluğu, bu genel satış koşullarında açıklanan yükümlülüklerinden birinin yerine getirilmemesi veya uygulanmasındaki gecikme bir mücbir sebep durumundan kaynaklanıyorsa uygulanamaz. Bu nedenle mücbir sebep, Medeni Kanunun 1148'inci maddesi anlamında herhangi bir dış, öngörülemez ve karşı konulmaz olay anlamına gelir.

Madde 11: Yetkili mahkeme
Bu genel satış koşullarının yorumlanması ve yerine getirilmesi ile ilgili her türlü anlaşmazlık Fransız yasalarına tabidir. Dostane bir karar alınmadığı takdirde, uyuşmazlık Ticaret Mahkemesine getirilecek.

04/19/2020 tarihinde MONTGE EN GOELE'de yapılmıştır


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.